Anasayfa » ‘Volkan’ı alarak bu sinerjiyi bozamazdım’
Altyapı

‘Volkan’ı alarak bu sinerjiyi bozamazdım’

Başkan Ali Ay, transferin son gününde yaşadıklarını OLAY SPOR’a anlattı… ‘Yusuf Erdoğan ve Volkan Şen arasında çok gittim geldim’ diyen Başkan Ay ‘Taraftarla aramızda iyi bir bağ kuruldu. Bunun sekteye uğramasına izin veremezdim’ şeklinde konuştu.

Bursaspor Başkanı Ali Ay, takımın durumunu ve transferde döneminde yaşadıklarını Olay Spor’a anlattı. Uzun zaman sonra ilk defa rahat bir uyku uyduğunu ifade eden Başkan Ali Ay ‘Çok şükür bugünleri de gördük. 2-3 hafta sonra çok daha iyi duruma geleceğiz. Bazı futbolcularımız tam olarak kendini bulduğu vakit daha da iyi olacağız. Herkes Bursaspor’un gerçek gücünü o zaman görecek. Hocamdan da, oyuncularımdan da çok memnunum. Bu duruma gelebilmek için çok çalıştık’ dedi.

Yeni transferin hemen hepsinden verim aldıklarını vurgulayan Başkan Ali Ay şöyle konuştu:

PARALAR AZ AMA!

‘Transferlerimizi herkes görüyor. İsabet oranımız çok yüksek. Bursa’yı ve Bursaspor’u çok çabuk benimsediler. Yusuf Erdoğan ve Ekong’a 1 milyon Euro civarında bonservis ödedik. Badu’nun kiralama maliyeti 700 bin Euro. Barış için Gaziantepspor’a 500 bin Euro, Delarge için ise 400 bin Euro  verdik. Agu’nun kiralama bedeli 300 bin Euro. Aslında bunlar büyük paralar değil. Ancak kulübümüz zor durumda olduğu için bize büyükmüş gibi geliyor. Biz 5-6 milyon Euro verip oyuncu almadık. Az paraya çok iş yapacak isimleri kadromuza kattık. ‘

KİMSEDEN DESTEK ALMADIK

‘Fakat bu rakamlar bizi zorluyor. Bir de oyuncuların alacaklarını işin içine katarsanız rakamlar daha da büyüyor. Bu süreçte kimseden hiçbir destek alamadık. Bir kişi çıkıpta ‘alın bu transferin bedeli de benden’ demedi. Duyarlı davranmadı hiç kimse. Bursa bize destek olmalı. Ben kendim için kimseden bir şey istemiyorum. Herkes bu takıma sahip çıksın. Birlik beraberlik lafta kalmasın. İyi bir hava yakalandı ve şehrin ileri gelenlerinin daha duyarlı olması gerekiyor’
ÇOK GİTTİM GELDİM

Başkan Ali Ay, transferi oldukça konuşulan ve son gün Trabzonspor’la sözleşme imzalayan Volkan Şen olayına da açıklık getirdi. Başkan Ali Ay ‘Volkan Şen bizim 1 kere gündemimize geldi. O dönem yaptığımız görüşmenin detayları zaten ortaya çıktı. Yusuf Erdoğan ve Volkan Şen arasında çok gittim geldim. Ardından tercihimi Yusuf’tan yana kullanmaya karar verdim. Taraftarlarla bu sezon iyi bir sinerji yakaladık. Akhisar maçında tribünler harikaydı. Bursaspor taraftarıyla bir olduğu vakit çok daha güçlü. Bu havayı bozmak istemedim’ dedi.

Bu oyuncuların maliyeti 2,5 milyon Euro

Transfer döneminde hiçbir kulüple anlaşamayan ve Bursaspor’da kalan isimlerin bundan sonraki durumu merak edilen konuların başında geliyor. Teknik Direktör Paul Le Guen’in Akhisar maçının kadrosuna almadığı Ricardo Faty, Cristobal Jorquera ve sakatlıkları devam eden Furkan Özçal ile Sercan Yıldırım konusuna açıklık getiren Başkan Ali Ay ‘Gönderemediğimiz oyuncuların maliyeti yaklaşık 2 milyon 500 bin Euro. Bu konuda yapacak bir şey yok. Devre arası için bu oyuncularla ilgili çalışmalara başladık. Antrenmanlara devam edecekler. Yapacak bir şey yok’ dedi.

Taraftar bana saygısızlık yapmadı

Taraftarlarla takım arasındaki bağın oldukça iyi olduğunu vurgulayan Başkan Ali Ay ‘Taraftarlara teşekkür ediyorum. Gelenlerden, kombine alanlardan Allah razı olsun. 22 bin kombine sattık. Ben taraftarımızla hiçbir zaman küs olmadım. Bana bugüne kadar saygısızlık yapmadılar. Eleştiriler olabilir bunlar çok doğal. Hiç merak etmesinler çok daha güzel günler göreceğiz’ diye konuştu.